Dlaczego warto kupić spółkę?

Transakcje kupna-sprzedaży realizowane są każdego dnia, przez wiele osób. Dotyczą one wielu rzeczy, zarówno drobnych, takich jak jedzenie czy odzież za które płaci się kilka czy kilkadziesiąt złotych, jak i poważniejszych, obarczonych większymi formalnościami, takich jak nieruchomości czy samochody, na które bierze się nawet wieloletnie kredyty. Niektóre związane są z koniecznością zebrania szeregu dokumentów oraz sprawdzeniu wielu kwestii przed dokonaniem ostatecznej transakcji, aby poznać faktyczną sytuację. Jest tak, jeśli chodzi o sprzedaż spółki z o.o.

Kupno zamiast założenia spółki

Można zapytać dlaczego ktoś będzie chciał kupić istniejącą spółkę, zamiast założyć sobie nową i mieć pewność, że jest to czysta karta. Otóż przy obecnych uwarunkowaniach samo założenie zwykłej firmy jest naprawdę proste, jeśli jednak ma ona mieć formę spółki z o.o. sprawa momentalnie przestaje być taka klarowna. Konieczne jest dopilnowanie licznych kwestii. Zarejestrowanie nowego podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym to dopiero początek.

Nadmiar koniecznych formalności

Formalności do załatwienia jest wiele, nie jest też tak, że jeśli samodzielnie zakłada się taką spółkę, to nie ponosi się z tego tytułu żadnych opłat. Dochodzi też wiele czasu, który trzeba spędzić na drodze z jednego urzędu do drugiego, potem w kolejkach w nich, a potem jeszcze przy okienku, a jak wiadomo, czas to też pieniądz, zwłaszcza dla osób rozkręcających własny biznes. Z tego względu nie brak ofert proponujących sprzedaż spółki z o.o. Jest to dla początkujących biznesmenów duże ułatwienie.