Jak zaplanować urodziny dla kilkulatka?

Dla małych dzieci każde kolejne urodziny to ogromne wydarzenie. Maluchy odliczają każdy kolejny dzień pozostały do ich święta i nie mogą doczekać się spotkania z gośćmi oraz prezentów. Rodzice coraz częściej organizują takie urodzinki w klubach dziecięcych i w salach zabaw, aby uniknąć w domu bałaganu. Poza tym, w takim miejscu można również liczyć na pomoc animatora, który zorganizuje dzieciom czas i zadba o ich najlepszą zabawę. Tego typu miejsca organizują kompleksowe usługi, połączone również z wyżywieniem i innymi atrakcjami.

Tematyczne urodziny dla najmłodszych

Sporą popularnością cieszą się dziś urodzinki tematyczne. Wystarczy wybrać ukochany motyw z bajki, a sala zabaw zostanie udekorowana w odpowiedni sposób, a na stole znajdą się talerzyki i kubeczki z motywem bajki. Bardzo często są to również przekąski, które nawiązują do ulubionych dziecięcych bohaterów. Sale zabaw organizują również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, takie jak malowanie buziek bezpiecznymi farbkami, dyskoteka z migającymi światełkami, czy puszczanie dużych baniek mydlanych. Dla uczestników zabawy organizowane są również konkursy z nagrodami i inne, ciekawe atrakcje.

Torty dla alergików i specjalne przekąski

Rodzic, który organizuje urodziny dla swojej pociechy, powinien zorientować się, czy wszystkie z zaproszonych dzieci mogą jeść tradycyjne ciasta i torty oraz inne przekąski. W dzisiejszych czasach wśród dzieci można znaleźć coraz więcej osób z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten, laktozę, czy inne składniki. W takiej sytuacji profesjonalne miejsca oferują torty dla alergików i inne zdrowe przekąski. Jeśli nie ma ich w ofercie sali zabaw, wówczas produkty te można zamówić w cukierni i samodzielnie dostarczyć do sali zabaw. Dobrze jest zadbać o to, aby dzieci miały do wyboru nie tylko słodkości i słone przekąski, ale również świeże owoce lub warzywa. Coraz częściej sale zabaw same oferują zdrowsze menu dla najmłodszych, w trosce o ich zdrowy rozwój.