Jakie są powody bezsenności?

Jest wiele sposobów na pozbycie się bezsenności. Większość osób lekceważy ten problem, ponieważ myślą, że bezsenność minie. Jeśli myślałeś, że problem ze snem zniknie samoistnie, to niestety jesteś w błędzie. Każdy dorosły człowiek chociaż raz w życiu miał problem ze snem. Jest to związane oczywiście ze stresem oraz z innymi chorobami. Gdy u człowieka wystąpi stres, to nie jesteśmy w stanie nad nim zapanować i nie możemy zasnąć – często nawet przez pół nocy ,a jak już położymy się spać i zaśniemy, to rano wstaniemy obolali i zmęczeni. Jeżeli pojawiają się tak poważne problemy ze snem, to warto udać się do specjalisty, który zna się na tego typu problemach. Częstym problemem w trakcie snu, który również w nim przeszkadza jest chrapanie – nierzadko, gdy śpimy, to zatykają, nam się drogi oddechowe i zaczynamy chrapać. Nie warto stosować tabletek nasennych przed snem, ponieważ zalegają one w tchawicy i ciężko nam się oddycha.

Powody bezsenności z braku magnezu?

Zastanawiasz się, czy jeśli chodzi o powody bezsenności w twoim wypadku to niedobór magnezu? Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania i około 80% populacji cierpi na bezsenność związany z magnezem. Niedobór magnezu może spowodować różne choroby, które pogorszą stan organizmu. Przez magnez pogarsza nam się układ pokarmowy oraz powstają różne choroby. Niewystarczającą ilość magnezu w organizmie powoduje również alkohol, ponieważ wypłukuje magnez z organizmu. Osoby, które są już w podeszłym wieku najbardziej są podatne na niedobór magnezu w organizmie. To oznacza, że maleje odporność u takiego człowieka.

Jakie są powody bezsenności u kobiet?

Kobiety podczas menopauzy często mają problem ze snem. Zwykle jest to spowodowane uderzeniami gorąca w czasie zmian hormonalnych. Leczenie bezsenności u kobiet powinno być przeprowadzone zgodnie z zaleceniami lekarza, stosownie do potrzeb i warunków. Warto przebadać też kobietę w kierunku depresji, która jest przyczyną około 50% przypadków bezsenności. Oczywiście bezsenność może się pojawić, wtedy, gdy kobieta jest w ciąży. Przyczyn może być wiele, więc gdy ma się wątpliwości, lepiej skontaktować się ze specjalistą.