Kto może nam znaleźć najlepszą terapię w zaburzeniach trawienia?

terapia wisceralna

Zgodnie z danymi statystycznymi ogniskującymi się wokół dolegliwości zdrowotnych dotykających Polaków, coraz częściej wszyscy narzekamy na bardzo różne zaburzenia trawienia. Specjaliści oczywiście przez lata badali przyczyny występowania takich zjawisk, starając się dopasować także terapię gwarantującą skuteczne leczenie. Okazuje się, że jednym z lepszych rozwiązań będzie terapia wisceralna, która daje rzeczywiście bardzo szybkie i duże rezultaty. Jednym z poważniejszych problemów na pewno jest zgaga albo refluks, czy też zespół jelita drażliwego. Wspomniana terapia pomaga także w bólach kręgosłupa, a więc rzeczywiście jest bardzo wszechstronna i nazywana jest inaczej terapią trzewną – skutecznie eliminuje napięcia strukturalne w obszarze wewnętrznych narządów.

Kiedy powinna być zalecana terapia wisceralna?

Oczywiście, zanim zdecydujemy się już na taką terapię, to powinniśmy odbyć szereg rozmów z doświadczonymi wychowawcami. To właśnie specjaliści stwierdzą, czy występuje u nas refluks albo zgaga, czy też może dolegliwości bezpośrednio związane z naszymi jelitami. Okazuje się, że statystycznie wiele osób na nie cierpi, a wynika to z pewnych negatywnych nawyków żywieniowych. Przyczyną może być także stres i używki. Tak czy inaczej osteopata z Osteokliniki może nam bardzo pomóc, gdy cierpimy na bóle brzucha albo zaparcia, czy też uczucie nadmiernej pełności po jedzeniu. Wykorzystuje się tu subtelne techniki osteopatii trzewnej, które mają na celu rozluźnić napięcie z organów wewnętrznych.

Wymierne skutki terapii

W ten sposób mogą one funkcjonować bez dodatkowego obciążenia. W efekcie więc terapia wisceralna skutkuje mobilizowaniem struktur przełyku oraz żołądka i dwunastnicy. Chodzi tu o przywrócenie im naturalnej ruchomości. Zauważmy, że niejednokrotnie tego typu dolegliwości potrafią rzeczywiście bardzo intensywnie sparaliżować naszą codzienną egzystencję. Dlatego najlepiej udać się do osteopaty, który będzie już wiedział, jak intensywną zastosować terapię.