Co musi mieć maluszek od pierwszych dni życia?

Rodzice urywają sobie głowę na kompletowaniu wyprawki dla nowo narodzonego dziecka od pokoleń. Nie jest to łatwy kawałek chleba, więc wielu poczatkujących rodziców zadanie to wprawiło o zawrót głowy. Przed zakupami wyprawki dziecięcej warto na spokojnie przemyśleć sobie czego maluszek po powrocie ze szpitala będzie potrzebował i co mu może się przydać w najbliższych dniach. Stworzenie takiej listy zdecydowanie ułatwi zakupy i przywróci spokój ducha.

Przetransportowanie dzidziusia ze szpitala do domu musi odbywać się w szczególnych warunkach. Dzidziuś pierwszy raz będzie miał kontakt ze światem zewnętrznym, dlatego trzeba zadbać, żeby to spotkanie było dla niego bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem będą specjalne nosidełka lub wózki, które można przypiąć w samochodzie i przetransportować dziecko do domu. W domu oczywiście na maluszka powinno czekać łóżeczko wraz z kocykiem, który utrzyma jego temperaturę. Łóżeczko dla tak maleńkiego dziecka powinno zostać zabezpieczone przed ewentualnymi urazami.

Rogal do karmienia – najważniejszy must – have, aby uśpić maluszka

Wielu rodziców decyduje się na kupno rogala do karmienia. Jeżeli dziecko jest płaczliwe takie rozwiązanie stanowi zbawienie dla wielu rodziców. Rogal do karmienia umożliwi wygodne ułożenie dziecka w pozycji do karmienia. Wiele dzieci korzysta z rogala do karmienia jako z poduszki do spania, przez co łatwiej jest przestawić dzidziusia w stan spoczynku wyrabiając mu rutynę leżenia z rogalem. Taki produkt może być dostosowany do potrzeb dziecka i posiadać niesamowity design, który będzie mu się znakomicie kojarzył.

Jak dokonać wyboru producenta?

Dobry producent akcesoriów dla dzieci będzie mógł pochwalić się certyfikatem bezpieczeństwa swoich produktów. Ponadto warto zwracać uwagę na materiały ich wykonania, ponieważ przedmioty z którymi ma styczność dziecko wpływają na jego skórę i różne reakcje alergiczne. Wytrzymałość dziecięcych akcesoriów też nie powinna zostawiać zbyt wiele do życzenia, ponieważ to od niej zależy bezpieczeństwo dziecka.